نحوه تعویض باتری ماشین شارژی!!

متن کامل

 

باتری ماشین شارژی

نحوه تعویض باتری ماشین شارژی در خانه !!

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع ماشین های شارژی و دلایل استفاده از آن برای کودکان خود آشنا کنیم. به شما آموزش می دهیم چه باتری برای ماشین شارژی، سه چرخه شارژی یا موتور شارژی فرزند خود انتخاب کنید. حتی بتوانید با خرید باتری خودتان به تعویض باتری ماشین شارژی فرزندتان بپردازید.

 

 

 

دلایل خرید سه چرخه شارژی و ماشین شارژی برای کودکان چیست؟

با توجه به پیشترفت تکنولوژی و افزایش وسایل نقلیه در سطح شهر، کودکان و فرزندان ما نیز از آغاز تولد با این وسایل ارتباط می گیرند و به سرعت علاقۀ بسیار بالایی برای استفاده از آنها نشان می دهند. به طوری که تقریبا برای همه ما پیش آمده فرزند خود یا فرزند یکی از افراد فامیل بخواهند سوار موتور، ماشین و وسیله نقلیۀ ما شوند و نشستن پشت فرمان را تجربه کنند. علاوه بر این موضوع اگر افزایش مهارت های فرزند برایمان از اهمیت بالایی برخوردار باشد از وسایل بازی گوناگونی برای افزایش مهارت هایش استفاده می کنیم. موتور و ماشین های شارژی نیز به دلیل شباهت زیاد با نسخه های اصلی خود می توانند مهارت های حرکتی و محیطی کودکان را افزایش دهد که این موضوع برای کودکان بسیار جذاب و سرگرم کننده است.

این خودرو ها معمولا مناسب گروه سنی بین 2 تا 10 سال هستند. با توجه به سن کودک خود باید تعداد موتورهای استفاده شده خودرو را مشخص کنید. معمولا خودروهای 2 موتور برای سنین کم استفاده می شود و دارای سرعت پایینی می باشند تا آسیبی به فرزند شما نزنند. خودروهای 6 موتوره برای کودکان با سن بالاتر مناسب است که دارای شتاب و سرعت بالاتری هستند که وزن بیشتری را نیز حمل می کنند.

هنگام خرید ماشین شارژی به چه نکاتی توجه کنیم؟

توجه به اندام فرزند (قد و وزن): یکی از مواردی که در هنگام خرید ماشین شارژی باید به آن توجه کنید قد و وزن فرزندتان است. راحت نشستن فرزند شما و میزان تحمل وزن موتورهای ماشین شارژی، جز مواردی است که باید به آن توجه زیادی کرد. انتخاب ماشین باید به شکلی انجام گیرد که حتی با رشد فرزندتان در یکی دو سال آینده امکان استفاده از ماشین شارژی خریداری شده وجود داشته باشد.

توجه به سلیقه کودک: یکی از مواردی که بعضی از والدین شاید به آن توجه نکنند این امر است که این وسیله قرار است برای فرزند خریداری شود و تا جای ممکن بهتر است از فرزند خود در این مورد نظر خواهی کنید حتی هنگام خرید فرزند خود را همراه خود برده و از اون نظر بگیرید تا حسی فراموش نشدنی برایش بسازید.

توجه به فضا: ماشین های شارژی دارای حالت تک سرنشین و دو سرنشین هستند که با توجه به مکانی که در نظر دارید می توانید مدل کوچک تر یا بزرگ تر را انتخاب کنید. اگر فضای کوچکی در اختیار دارید سرعت خودرو شارژی را مد نظر داشته باشید زیرا احتمال برخورد خودرو سریع در محیط های کوچک بسیار بالا است که در وهله اول احتمال دارد خدایی نکرده فرزندتان دچار آسیب شود و یا به دیوارها و وسایل خانه آسیب وارد کند.

امکانات: هر ماشین شارژی امروزه دارای کلی امکانات جانبی شده است تا از شباهت بسیاری با یک خودروی کاملا واقعی برخوردار باشد. از جمله این امکانات می توان به: پخش صوتی، کمربند، صندلی های چرمی، چراغ های LED، فرمان هیدرولیک و غیره اشاره کرد که قطعا وجود هر یک از آنان بر روی قیمت نهایی وسیله مورد نظر شما تاثیر خواهد گذاشت.

دسته حمل: وجود یک دسته جهت حمل و جا به جایی این وسیله نیز با توجه به وزن و سایز نسبتا بزرگش بسیار می تواند کارآمد تلقی شود.

قیمت ماشین شارژی: قیمت ماشین شارژی با توجه به موارد بسیار زیاد و امکانات مختلفی که برای آن در نظر گرفته می شود، تعیین می گردد. از جمله این موارد می توان به سایز و بزرگی محصول، نوع باطری و قابلیت شارژدهی آن (هر چه آمپر یک باطری بیشتر باشد، ماندگاری شارژ آن نیز بیشتر است)، نوع چرخ ها، سیستم ایمنی ماشین و غیره اشاره نمود.

کودکان در حال بازی با ماشین شارژی

 

باتری های ماشین شارژی

جنس باتری های ماشین شارژی سیلد اسید یا همان اسید خشک هستند. باتری های سیلد اسید بدون نیاز به تعمیرات است و علل اصلی که روی عمر مفید آنها تاثیر میگذارند حرارت بالا و تعداد دفعات شارژ و دشارژ هستند. این مدل باتری با توجه به مدل شارژر و آمپر باتری به چند ساعت زمان برای شارژ شدن نیاز دارد مثلا اگر باتری 1000 میلی آمپر باشد و خروجی شارژر 100 میلی آمپر باشد 10 ساعت زمان برای شارژ باتری نیاز خواد بود. هر چه میزان آمپر باتری بالاتر باشد ظرفیت نگداری شارژ بیشتری در باتری وجود خواهد داشت. البته با توجه به تعداد و نوع موتور های استفاده شده، زمان نگهداری شارژ در هر ماشین شارژی متفاوت است و نمی توان زمان مشخصی برای آن در نظر گرفت.

                                                          

 

خرابی ماشین شارژی

در اکثر ماشین و موتورهای شارژی قطعات اصلی مثل موتور و چرخ ها دچار خرابی نمی شوند و بیشتر قطعاتی مثل اتصالات، بدنه و باتری در ماشین های شارژی دچار شکستگی و خرابی می شود. برای تعویض باتری معمولا کار سختی در پیش نخواهید داشت. باتری معمولا در زیر صندلی تعبیه می شود زیرا نیروی محرک خودرو در آنجا قرار دارد.بعد از برداشتن صندلی و مشاهده باتری از آن عکس بگیرید که برای نصب باتری جدید قطب مثب و منفی را به درستی متصل کنید. در این مرحله تنها کافیست باتری مناسب ماشین خود را از وب سایت خانه باتری قسمت ماشین های شارژی خریداری کنید. و یا با ارسال عکس از باتری به واتساپ مجموعه شما را راهنمایی خواهیم کرد که کدام باتری برای ماشین فرزندتان مناسب است. بعد از دریافت باتری، باتری را به همان ترتیب که در عکسی که از قبل گرفتید قرار بدهید.برای تعویض باتری انواع ماشین شارژی پیشنهاد میکنم ویدئو زیر تماشا کنید.

ولتاژ و آمپر های باتری ماشین شارژی

باطری های سیلد اسید که برای ماشین شارژی تولید می شوند معمولا در ولتاژهای 6 ولت و 12 ولت ساخته می شوند. در ولتاژ 6 ولت باتری ها دارای آمپرهای 4.5، 5، 7، 10و 12 هستند و در ولتاژ 12 ولت دارای آمپر های 3.3 ،4.5 ،7 ، 10 ،12 و 18 هستند. میزان ولتاژ باتری همان ظرفیت نگه داری شارژ می باشد.به طور مثال تفاوت باتری 12 ولت 7 آمپر و 12 ولت 12 آمپر این است که در مدل 12 ولت 12 آمپر زمان نگهداری شارژ و شارژ شدن باتری بیشتر از مدل دیگر است. اگر میزان آمپر افزایش یابد تغییری در میزان قدرت و یا سرعت ماشین شارژی نخواهیم داشت.

سوالات متداول:

آیا امکان خرید باتری با آمپر بیشتری نسبت به باتری اصلی ماشین شارژی وجود دارد؟

جواب: در صورتی که فضای لازم برای قرار گرفتن باتری با آمپر بیشتر وجود داشته باشد این امکان وجود دارد. البته توجه فرماید آمپر بالاتر به منزله افزایش قدرت و سرعت خودرو شارژی نیست و افزایش میزان آمپر باعث افزایش میزان زمان شارژ دهی خودرو می باشد.(سعی کنید باتری با آمپر نزدیک به آمپر باتری خود خریداری کنید زیرا شارژری که بر روی خودرو شارژی شما قرار دارد متناسب با باتری اصلی طراحی شده است )

آیا با خرید باتری با آمپر بالاتر سرعت و قدرت ماشین شارژی افزایش پیدا می کند؟

جواب :خیر اینطور نیست با خرید باتری با آمپر بالاتر زمان شارژ دهی ماشین شارژی افزایش پیدا می کند. البته این امکان وجود دارد با تعویض باتری قدرت و سرعت باتری بهبود یابد اما دلیل این موضوع کیفیت می تواند فرسودگی باتری قبلی و یا کیفیت پایین آن باشد.

در ماشین شارژی خودرو ما دو عدد باتری 6 ولت استفاده شده می شود یک عدد 12 ولت استفاده کرد؟

بله این امکان وجود دارد شما می توانید به جاید خرید دو باتری 6 ولت یک باتری 12 ولت خریداری کنید. شرکت های سازنده ماشین شارژی با توجه به داشتن یک خط تولید باتری به گونه ای عمل می کنند که یک مدل باطری تولید کنند و از آن برای تمامی دستگاه های خود مورد استفاده قرار بدهند.

 

 

منابع:خانه باطری، لیست بیست

تعداد بازدید: 19508

نظرات

عضویت در خبرنامه
مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×